Aika Tapahtuma Juontaja/Puhujat Musiikki
Viikko 42
Ma 14.10. klo 18:00 Kotikokous
Kaukolinnoilla Koivupolku 3
Ma 14.10. klo 18:30 Loiste
harjoitukset
Ti 15.10. klo 12:00 Rukous
ja sielunhoito
Ti 15.10. klo 19:00 Sanan
ja rukouksen ilta
Ke 16.10. klo 18:00 Elämän
Leipä Jokaiselle
To 17.10. klo 18:00 Lähetysompeluseura
Tuijalla Mustamäentie 1
Pe 18.10. klo 19:00 Nuortenilta Kapa
La 19.10. klo 09:00 Temppelin
siivoustalkoot
Su 20.10. klo 11:00 Jumalanpalvelus Anneli
ja Jaakko Korento
Anneli
ja Jaakko Korento
Su 20.10. klo 19:30 Sähly
Hepolan koululla
Viikko 43
Ma 21.10. klo 18:30 Loiste
harjoitukset
Ma 21.10. klo 18:30 Missio
radanvarsi rukousilta Järvenpään helluntaisrk
Ti 22.10. klo 12:00 Rukous
ja sielunhoito
Ti 22.10. klo 19:00 Sanan
ja rukouksen ilta
Ke 23.10. klo 18:00 Elämän
Leipä Jokaiselle
To 24.10. klo 10:00 Perhekerho
To 24.10. klo 18:00 Uskon
Alfa ja Omega
Pe 25.10. klo 19:00 Nuortenilta
La 26.10. klo 10:00 Uskon
Alfa ja Omega
Su 27.10. klo 11:00 Jumalanpalvelus,
pyhäkoulu
Rukouspalvelijat Tanja
Rasinen
Su 27.10. klo 19:30 Sähly
Hepolan koululla
Viikko 44
Ma 28.10. klo 18:00 Kotikokous
Kaukolinnoilla Koivupolku 3
Ma 28.10. klo 18:30 Loiste
harjoitukset
Ti 29.10. klo 12:00 Rukous
ja sielunhoito
Ti 29.10. klo 19:00 Sanan
ja rukouksen ilta
Ke 30.10. klo 18:00 Elämän
Leipä Jokaiselle
To 31.10. klo 10:00 Perhekerho
To 31.10. klo 18:00 Uskon
Alfa ja Omega
Pe 01.11. klo 19:00 Nuortenilta Petra
Su 03.11. klo 11:00 Ehtoollistilaisuus,
pyhäkoulu, varkkariraamis, lähetysmyyjäiset
Tapio
Laamanen Kari Muukka
Loiste
Su 03.11. klo 19:30 Sähly
Hepolan koululla
Viikko 45
Ma 04.11. klo 18:30 Loiste
harjoitukset
Ma 04.11. klo 18:30 Vanhimmisto
Ti 05.11. klo 12:00 Rukous
ja sielunhoito
Ti 05.11. klo 19:00 Mäntsälän
helluntailähetys ry, asiakokous
Ke 06.11. klo 18:00 Elämän
Leipä Jokaiselle
To 07.11. klo 10:00 Perhekerho
To 07.11. klo 18:00 Uskon
Alfa ja Omega
Pe 08.11. klo 19:00 Nuortenilta Maria
ja TanjaM
Su 10.11. klo 11:00 Jumalanpalvelus Teemu
Laakso Kari Muukka
Tarmo
Järvilehto
Su 10.11. klo 19:30 Sähly
Hepolan koululla
Viikko 46
Ma 11.11. klo 17:30 Perhehoitajien
vertaisilta takkahuoneella
Ma 11.11. klo 18:00 Kotikokous
Kaukolinnoilla Koivupolku 3
Ma 11.11. klo 18:30 Loiste
harjoitukset
Ti 12.11. klo 12:00 Rukous
ja sielunhoito
Ti 12.11. klo 19:00 Sanan
ja rukouksen ilta
Ke 13.11. klo 18:00 Elämän
Leipä Jokaiselle
To 14.11. klo 10:00 Perhekerho
To 14.11. klo 18:00 Uskon
Alfa ja Omega
Pe 15.11. klo 19:00 Nuortenilta Tanja
Ja Tanja
La 16.11. klo 09:00 Temppelin
siivoustalkoot
Su 17.11. klo 11:00 Jumalanpalvelus,
pyhäkoulu, varkkariraamis
Tanja
Rasinen Seija Hagert
Su 17.11. klo 19:30 Sähly
Hepolan koululla
Viikko 47
Ma 18.11. klo 18:30 Loiste
harjoitukset
Ma 18.11. klo 18:30 Missio
radanvarsi rukousilta Tuusulan helluntaisrk
Ti 19.11. klo 12:00 Rukous
ja sielunhoito
Ti 19.11. klo 19:00 Sanan
ja rukouksen ilta
Ke 20.11. klo 18:00 Elämän
Leipä Jokaiselle
To 21.11. klo 10:00 Perhekerho
To 21.11. klo 18:00 Uskon
Alfa ja Omega
Pe 22.11. klo 19:00 Nuorten
Mega-ilta
Kapa
Su 24.11. klo 11:00 Jumalanpalvelus,
pyhäkoulu
Veli
Miettinen Jari Hannila
Katariina
Ervanne
Su 24.11. klo 19:30 Sähly
Hepolan koululla